Jak uniknąć błędów przy budowie własnego domu wg feng shui? – wybór działki cz.1

Budowa domu to jedno z największych przedsięwzięć w życiu. Planujemy przestrzeń, która stanie się naszym azylem, miejscem odpoczynku i bezpieczeństwa. Właśnie dlatego tak istotne jest, by projektując dom, zadbać o harmonijny przepływ energii, który będzie wspierać nasze zdrowie, szczęście oraz sukces. Dzisiaj, opierając się na zasadach feng shui, omówimy najczęstsze błędy popełniane podczas budowy oraz sposoby, jak ich unikać.

1. Wybór działki – energia miejsca i jej kształt:
Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej działki. Zasady feng shui zwracają dużą uwagę na kształt działki i jej ułożenie względem stron świata. Dlaczego? Bo kształt działki, a także budynku determinuje, jak rozkłada się na niej energia oraz czy nie mamy jakiś ubytków. Jeśli temat jest dla Ciebie interesujący możesz odsłuchać podcast na platformie Spotify oraz kanale YouTube.

  • Nieregularne kształty działek i budynków: Unikajmy działek oraz domów o nieregularnych kształtach, takich jak litery T, U, H czy L, ponieważ takie kształty tworzą „braki” w poszczególnych sektorach, które mogą wpływać negatywnie na mieszkańców. Bowiem każdy ubytek niezależnie od tego czy domu czy działki może powodować pewne trudności w określonej dziedzinie życia człowieka. Dla przykładu, budynek w kształcie litery L z ubytkiem w rejonie SW może osłabiać związek, małżeństwo, matkę oraz kobietę w rodzinie. Kobieta w takim domu może nie realizować się. Otóż dlatego, że rejon SW naszego domu, lub też działki należy do trygramu KUN odpowiadającego właśnie za obszar związków oraz kobietę w domu. Podobnie będzie z pozostałymi obszarami oraz odpowiadającymi im trygramami. Najlepiej zatem, gdy działka oraz plan domu ma kształt prostokąta lub kwadratu – zapewnia to równomierny przepływ energii oraz stabilność, a także nie osłabia żadnej dziedziny naszego życia.
  • Otoczenie działki: Feng shui sugeruje, by zwrócić uwagę na otoczenie działki. Działki, na których z jednej strony mamy wzniesienie, a z drugiej otwartą przestrzeń, przynoszą większe wsparcie energetyczne. Mamy tzw. układ fotela, gdzie teren przed domem powinien być opadający, nazywamy to Czerwonym Feniksem, ma to za zadanie mówiąc w skrócie przyciągnąć nam powodzenie. Teren za domem powinien być wznoszący niczym góra, która daje bezpieczeństwo i wsparcie, ochrania nasz dom przed wichurą i wiatrem to tzw. Czarny Żółw. Teren z prawej strony domu powinien być lekko wznoszący nazywamy to Białym Tygrysem oraz teren z lewej strony jako Zielony Smok również wznoszący i nieco większy od Białego Tygrysa. Mogą to być pasma górskie lub inne sąsiadujące budynki, lub też wysokie elementy. Ważne jest także zwrócenie uwagi na obecność naturalnych elementów takich jak drzewa, góry, rzeki, które w stosunku do domu mogą być pomyślne lub nie. W pobliżu działki mogą być bowiem urwiska, skarpy, rwąca rzeka, które mogą być niebezpieczne dla naszego domu.
  • lokalizacja i sąsiadujące obiekty Istotnie ważnym elementem, który należy sprawdzić przed zakupem działki jest ocena otoczenia pod względem sąsiadujących obiektów. Jak wcześniej wspomnieliśmy ważną rolę odgrywają drzewa, góry, rzeki, tak wszelkiego rodzaju budynki i obiekty mogą być niekorzystne dla Twojego domu oraz działki. Mam na myśli tutaj bliskie towarzystwo cmentarzy, kościoła lub kaplicy, które mogą przyciągać tzw. „sha chi”. Co więcej, bliskie towarzystwo szpitali, komisariatów, przystanków, nierzadko fabryk,które również są niewskazane i zazwyczaj są generatorem niepomyślnej energii. Ostatnią grupą niefortunnych obiektów w pobliżu są ruiny lub też pustostany, które nie tylko mogą gromadzić niekorzystną energię, ale także „wyciągać” energię z nas samych. W feng shui jest taka główna zasada: „Miej dobry widok i bądź dobrym widokiem dla innych”. A dobry widok, to nic innego jak dobre perspektywy – i dobrze Tobie pójdzie. Nasz dom również powinien być przyjaznym, zadbanym i pięknym widokiem. W myśl drugiej zasady, by nie szkodzić innym.
  • sąsiedzi i okolica Przed zakupem działki powinnyśmy zbadać także okolicę i możliwie ocenić jakość życia tu panującą. Czy okolica jest bezpieczna? Czy często pojawiają się karetki pogotowia lub straż pożarna? Może świadczyć to o tym, że zdarzają się tutaj katastrofy i nieszczęścia. Czy są uciążliwe hałasy pochodzące np. z trasy szybkiego ruchu, przyjeżdżających samochodów ciężarowych, fabryk, lub też innych sąsiadów? Możemy np. podpytać sąsiadów jak im się tu mieszka. Większość chętnie udzieli odpowiedzi, ponieważ chcą mieć miłych i życzliwych sąsiadów i z natury będą ciekawi kto kupuje sąsiadującą posiadłość.
  • usytuowanie działki i możliwa linia zabudowy To, jak jest usytuowana działka i jak możemy postawić na niej dom, będzie podpowiedzią czy dana lokalizacja działki będzie dla nas korzystna lub nie. Po pierwsze unikaj działki na końcu drogi. Dom wybudowany na końcu prostej ślepej drogi np. w kształcie litery „T” będzie narażony na uderzającą „zatrutą strzałę”. Co więcej domy na końcu osiedla mogą nie być w pełni żywione energią chi, a ta energia może przerodzić się w destruktywną energię. Po drugie nierzadko obowiązująca linia zabudowy względem dróg lub istniejący już innych budynków może być przyczyną, że nie będziesz w stanie postawić na niej sprzyjającego dla siebie domu. Dla przykładu, jeśli przynależysz do ludzi „grupy wschód” to niepomyślnym będzie dla Ciebie budynek wybudowany na półkierunkach. np. na osi SW/NE, ale o tym będziemy mówić później.
  • Zakup działki Ostatnią kwestią, którą należy omówić jest zakup działki. Idealnie, gdy zakup działki i rozpoczęcie budowy przypada na jeden okres. Na przykład, jeśli działka została zakupiona w 8. okresie (2004-2024), to dom, który powstał w tym samym czasie, będzie dobrze zsynchronizowany z aktualną energią. Problematyczne staje się jeśli działkę posiadamy z innego okresu niż sama budowa domu. Co mam na myśli mówią inny okres? Obecnie jesteśmy w okresie 9-tym, który rozpoczął się 4 lutego 2024 r. i potrwa do 3 lutego 2044 r. Wszystkie działki, które zostały zakupione przed 4 lutego b.r. będą należały do okresu poprzedniego. Wtedy też musimy przygotować dwa wykresy wędrującej gwiazdy i sprawdzić, które z gwiazd są aktywne.Następie należy zwrócić uwagę na datę zakupu działki oraz to od kogo kupujemy, dotyczy to również zakupu domu, mieszkania czy innych nieruchomości. Po pierwsze należy wybrać korzystną datę na dokonywanie transakcji oraz podpisywanie dokumentów tak, aby nasze działania i inwestycje przyniosły pozytywny wynik. I tu z pomocą przychodzi dobór daty z astrologią chińską. Po drugie nie powinniśmy przejmować działki lub domu po bankrucie, bowiem możemy przejąć niepomyślną energetykę takiego miejsca i sprowadzić na siebie niepowodzenia. Takie miejsca należy wcześniej energetycznie oczyścić.

2. Kierunki korzystne i niekorzystne – znaczenie orientacji domu:
Kolejny ważny krok to ustalenie, w jaki sposób nasz dom zostanie usytuowany na działce względem stron świata. W feng shui bardzo ważne są kierunki korzystne i niekorzystne, które różnią się dla każdego członka rodziny w zależności od jego liczby GUA.

  • Kierunki sprzyjające i blokujące: Dla każdej osoby istnieją kierunki, które wspierają zdrowie, bogactwo, dobre relacje, ale także kierunki, które mogą przynosić trudności. Na przykład, osoby z liczbą GUA 3 najlepiej, by miały front domu skierowany na południe, wschód lub południowy wschód – te kierunki przyciągają korzystną energię do domu.
  • Unikanie kierunków niekorzystnych: Ważne jest również, by pomieszczenia, takie jak sypialnia, gabinet czy salon, były w korzystnych kierunkach, podczas gdy kuchnia, łazienka czy WC powinny znajdować się w obszarach mniej korzystnych. W uproszczeniu podstawową zasadą feng shui jest: przebywaj jak najczęściej w swoim korzystnym rejonie i swoim korzystnym kierunku. Budowa domu w zgodzie z zasadami feng shui to inwestycja w nasze zdrowie, szczęście oraz sukces. Każdy element – od wyboru działki, przez rozmieszczenie pomieszczeń, po detale takie jak umiejscowienie schodów – wpływa na przepływ energii. Dzięki przestrzeganiu tych wskazówek możemy zbudować dom, który będzie nas wspierać w każdym aspekcie życia. W kolejnym materiałach skupimy się na planie domu oraz rozlokowaniu poszczególnych pomieszczeń.
konsultacje feng shui, analiza feng shui, porada feng shui, konsultacje feng shui Warszawa, konsultacje feng shui Katowice, konsultacje feng shui Wrocław, konsultacje feng shui Gdańsk, ekspertyzy feng shui, feng shui dla domu, feng shui w domu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *